prywatne leczenie alkoholizmu 

Początek leczenia alkoholizmu
Kiedy tak właściwie zmagasz się z zaburzeniami korzystania z alkoholu – czyli alkoholizmem, masz prawo poczuć, jakby to nie miało końca. Lecz nie musisz sam cierpieć. Istnieje wiele dostępnych procedur terapii, które pomogą Tobie w przezwyciężeniu alkoholizmu, by powrócić do zdrowego oraz pełnego życia.

terapia alkoholizm Kraków

Przeróżne czynniki, takie jak:
•    historia lekarska,
•    system wsparcia,
•    motywacja indywidualna

Mogą odegrać znaczącą rolę w sukcesie Twojego powrotu do zdrowia. Leczenie alkoholizmu winno być pilnowane przez skład specjalistów medycznych w zakładzie rehabilitacyjnym. W całym kraju istnieją liczne ośrodki leczenia alkoholizmu oraz są obsługiwane przez specjalistów, jacy pomogą Ci przejść przez każdy etap procesu powrotu do dobrego samopoczucia – od odtrucia po życie po odwyku. Pomyśl o nich jako systemie wsparcia przez 24 godziny w tygodniu, który będzie z tobą świętować Twoje sukcesy oraz współpracować z Tobą, gdy będziesz przechodził przez wszystkie wyzwania.

Nie zapominaj, że pokonanie alkoholizmu jest długim procesem
Mniej aniżeli połowa osób wraca do nałogu po osiągnięciu jednego roku trzeźwości. Ilość ta zmniejsza się do mniej niż 15 procent, do osób jakie wracają po pięciu latach wstrzemięźliwości. W dążeniu do największej szansy na długotrwałą trzeźwość po zwieńczeniu leczenia szpitalnego czy też ambulatoryjnego, wypada uczestniczyć w regionalnych grupach wsparcia oraz kontynuować doradztwo.

Kiedy tak właściwie jest najbardziej odpowiedni czas na leczenie?
Przed nawiązaniem kuracji jednostka musi najpierw rozpoznać swój stan oraz posiadać ochotę opuścić alkohol. W pewnych sytuacjach jednostka ma prawo uznać, że poradzi sobie z problemem z alkoholem na własną rękę. Innym wspólnie członkowie rodziny bądź przyjaciele mogą rozpocząć interwencję alkoholową. Wiąże się to z tym, że bliskie osoby wyrażają obawy o nadmierne picie alkoholu przez daną figurę. Interwencja wspomaga także rozpocząć debatę na temat przystępnych opcji kuracji oraz wsparcia.

Nie ma poprawnego lub ewentualnie złego czasu na poszukiwanie leczenia. Jeżeli jednak nie zostanie podjęte leczenie, alkoholizm może sprawiać wiele akcesoryjnych problemów, takich jak komplikacje zdrowotne, kłopoty finansowe, problemy z relacjami i zakłócenia zawodowe.