Najczęstsze kłopoty kobiet na emeryturze

Najczęstsze problemy dam na emeryturze
W przypadku kobiet po 50-tym roku życia statystyki są oszałamiające: pozostają daleko w tyle za facetami, jeśli gra toczy się o gotowość do przejścia na emeryturę.

kuchnia dojrzałej kobiety

Panie w średnim wieku znakomicie zdają sobie kwestię z tego dylematu i tego, jak niezmiernie je to dotyka. Rozpatrzmy co poniektóre z przyczyn, dla jakich tak się stało, oraz sposoby, w jakie damy mogą zapobiegać problemom na emeryturze.

Pani na emeryturze a komplikacje finansowe
W wielu specjalizacjach panie w tym samym wieku nie zyskiwały tyle samo, co mężczyźni. Oprócz tego ich kariera pozostała przerwana w związku z posiadaniem dzieci oraz przebywaniem w domu, co miało związek z tym, iż musiały wychowywać swoje dzieci. W co niektórych wypadkach porzucając własne aspiracje zawodowe, zaczęły jeździć z małżonkiem, kiedy mógł rozwijać swoją karierę. Gdy kobiety te były gotowe do powtórnego wejścia na rynek pracy, straciły cenny czas i dochody, a też składki na zabezpieczenie społeczne.
Kolejnym szczegółem prowadzącym do braku gotowości kobiet jest to, że kobiety są naturalnymi opiekunami swojej rodziny, są niezliczone przypadki, w których damy musiały poprzednio odchodzić z pracy. Są to osoby pozostające w mieszkaniu, zapewniające niebezcelową opiekę dziecku szczególnej troski, starszym rodzicom czy też teściom i prawdopodobnie schorowanemu mężowi. Prócz tego wszystkiego, przyspieszenie wskaźnika rozwodów dla osób powyżej 50-tego roku życia, przyczyniło się do niestabilności pieniężnej kobiet. Niepokój otaczający tę realność pogarsza fakt, że kobiety z reguły żyją dłużej niż mężczyźni oraz przeważnie mają więcej kłopotów medycznych.