Ładny a także świeży Kraków

Jednym spośród globalnych wyzwań w lwiej części miast w Polsce jest stan dróg. Nasze województwa nie są zaadaptowane do tak ogromnego nasilenia ruchu, jaki powstał przez zwiększenie się liczby aut na polskich szosach. Z tego powodu główną z najbardziej istotnych inwestycji które powinno podjąć niemalże każda gmina jest zainwestowanie środków w rozwój dróg i infrastrukturę komunikacyjną. Drogi i transport miejski to priorytet, który pozwoli poprawić wygodę krakowian a także poprawi integralność infrastruktury miasta.

Spośród okolicznych miast, nowe projekty drogowe w grodzie Kraka silnie się wybijają. Mieszkańcy w głosowaniu opowiedzieli się za metrem, ale przed tym jak ono zostanie zbudowane, w rozwój komunikacji miejskiej i nawierzchnie drogowe potrzeba zainwestować sporo środków . Z bardziej istotnych decyzji finansowych trzeba podkreślić:
w pełni elektryczną siatkę autobusów – pierwszą w Polsce,
innowacyjne linie tramwajowe na Ruczaju,
całkowicie rozwinięty dworzec kolejowy wraz z galerią handlową.
Poza tym, w planach miasto ma budowę przynajmniej kilka nowych dróg dojazdowych między już istniejącymi drogami i remonty już powstałych połączeń tramwajowych oraz połączeń podmiejskich.
Mieszkańcy remontów nie znoszą – utrudnienia w poruszaniu się i dotarciu do pracy dają się im we znaki w codziennym życiu. Warto jednak pamiętać, że bez inwestycji jakość dróg nie może być lepsza i by było wygodniej, trzeba cierpliwości.Kraków wybory 2014
Inwestycje w rozwój transportu to nie jedynie kolejne drogi, jak również lepszej odporności nawierzchnia jezdni, która będzie bardziej trwała i wytrzymała. (jednym z takich wzorów jest ścieralna powierzchnia jezdni na przedłużeniu dróg Zakopiańska – Brożka oraz na zachodniej drodze Wadowickiej). Oczywiście, miasto wymaga jeszcze wielu zmian i inwestycji, by jeździło się po mieście dobrze. Nie tylko samochodem, ale również tramwajami. Mimo to da się zauważyć jasno, że wszystko jest na świetnej trasie do tego, by Krakusom mieszkało się tu zdecydowanie wygodnie i przyjemnie.