Kraków- inteligentne i nowoczesne miasto

Pośród licznych miejscowości w kraju, miasto Kraków wyróżnia się nie jedynie w temacie sztuki i akademickim, ale również na wielu odmiennych polach. Zaczyna być miastem przyjemnym do mieszkania. Zmiany, jakie dotknęły miasto w niedawnych okresach dają poczucie, że miasto naprawdę pnie się w górę.
Dobre przekształcenia w stolicy małopolski.
Co godnego pochwały załatwiono w przeciągu niedawnego okresu? Wielość napraw i inwestycji jest duża. Bardzo pomogły w tym aspekcie środki Unii Europejskiej, z których miasto często czerpie. Szybkie postępowanie w zakresie uzyskiwania dofinansowania spowodowały, że gmina uzupełniła się o kolejne węzły komunikacyjne, nowoczesne pojazdy w taborze komunikacji miejskiej, oraz potrzebne obiekty konferencyjno – sportowe.
Liczne inwestycje nie są widoczne dla statystycznego obywatela. Nie oznacza to jednak, że nie istnieją. Najczęściej nie interesują nas fakty, które nie są bezpośrednio z nami związane. Statystycznemu mieszkańcowi Krakowa zdaje się, że w regionie niewiele się dzieje. Tymczasem miasto rozwija się z każdym dniem. Innowacje w zakresie zarządzania odpadami, budowie oraz unowocześnianiu sieci kanalizacyjnej, budowa filtrów przeciw hałasowi to tylko niektóre zmiany, jakie pozwalają nam pełniej i bardziej komfortowo żyć. Miasto rozwija się też pod kątem opcji rozrywkowych. Wartość Krakowa rośnie dzięki takim obiektom jak: Kraków Arena czy stadion Cracovia. takie inwestycje przyciągają gości z innych miast do przyjazdu.
Rozpoczynane dzięki radnym plany nie dotyczą tylko ścisłego centrum Krakowa, ale też są związane z całym województwem małopolskim. Wobec tego lepiej nie użalać się tylko zobaczyć innowacje w które obrodził Kraków.
Następne lata – o ile będzie możliwość zachowania tempa innowacji – pozwolą Krakowowi zostać prawdziwą stolicą małopolski.
Jacek Majchrowski działania