Kompetentne centrum opieki nad mamą oraz dzieckiem – ginekolodzy oraz pediatrzy

Obecnie kobiety z reguły dowiadują się o ciąży to naturalnie dzięki ogólnodostępnym, tanim testom ciążowym. Ich wysoka czułość zezwala odkryć hormon HCG już w ciągu kilku dni od zapłodnienia. Pierwsza reakcja na wieść o tym, iż pod sercem przyszłej rodzicielki rozwija się nowiutkie życie bywa różnorodna. Niezależnie od niej przed każdą kobietą staje jednak dylemat „komu powierzyć los swój i swojego nienarodzonego jeszcze maleństwa?”.

Małgorzata Radoń-Pokracka Kraków

Rozwój ginekologii oraz położnictwa w Polsce
Dziś w naszym kraju znajduje się coraz więcej specjalistycznych ośrodków ginekologiczno-położniczych, w których przyszłe rodzicielki są w stanie liczyć na profesjonalną opiekę powiązaną z czasem ciąży oraz połogu.
W obszernym zakresie ich usług znajdują się między innymi:
•    badania diagnostyczne;
•    opieka endokrynologiczno-ginekologiczna;
•    ochrona położnicza;
•    diagnostyka prenatalna;
•    poradnia urologiczna;
•    poradnia neonatologiczna;
•    szkoła rodzenia.
Zdrowie młodej mamy jest najważniejsze, wobec tego też kompleksowe, szczegółowe badania lekarskie na każdym etapie ciąży muszą być przeprowadzane przez zawodowców dysponujących nie jedynie wysokiej klasy ekwipunkiem, jednak w głównej mierze też ekspercką wiedzą z obrębu położnictwa, ginekologii oraz endokrynologii.
Pomyślne rozwiązanie to dopiero pierwocina macierzyństwa
Nowo narodzone maleństwo daje sporo radości, jednak również o jego zdrowie należy zatroszczyć się ze szczególnym zaangażowaniem. Już od początkowych dni życia rodziciele mogą mieć wpływ na dalszy rozwój swojego dziecka, w następstwie tego też zapewnienie mu fachowej opieki pediatrycznej to ich najistotniejszy obowiązek.
Profesjonalne ośrodki pediatryczne
W ośrodkach lekarskich zaświadczających specjalne usługi z obrębu pediatrii dla dzieci kreowane są korzystne warunki medyczne. Lekarze troszczą się nie wyłącznie o zdrowie własnych najmłodszych pacjentów, ale również o ich komfort oraz właściwe samopoczucie, jakie może rzutować na efekty leczenia. Jednym z takich ośrodków jest krakowskie centrum ginekologii i pediatrii „MAMA”, w jakim każdego dnia z usług zawodowców korzystają kobiety oraz rodziny z całej Polski.