Kobieta nowoczesna

Przenigdy nie jest za późno na serfowanie w internecie
Kiedy tak właściwie kiepska pogoda i niskie temperatury zatrzymują seniorów w pomieszczeniu, umiejętność korzystania z komputera może im zapewniać ważne połączenie ze światem zewnętrznym.

kobieta w nowoczesnym świecie

Większość z nas zna już podstawy surfowania po Internecie na kompach domowych, laptopach i smartfonach – niemniej jednak istnieje niewielki segment seniorów, który ciągle nie jest tak przyzwoicie zaznajomiony z tajnikami świata cyfrowego. Jeśli należysz do tej grupy – oto kilka wskazówek, jakie pomogą Ci wejść w ten temat, bowiem na Internet nigdy nie jest za późno!

Interesuje Cię internet? Poproś o pomoc członka rodziny
Jeśli słuchałeś o zasadzkach surfowania po Internecie – kradzieży tożsamości, wirusach komputerowych oraz innych kłamstwach – nie zrażaj się, jakkolwiek porozmawiaj z rodziną i bliskimi przyjaciółmi o bezpieczeństwie użytkowania portali społecznościowych, takich jak Facebook czy Pinterest, aby nie popełnić błędu.
Młodsi członkowie rodziny – w szczególności wnuki – są w wielu przypadkach nieocenioną pomocą w tej kwestii oraz na pewno pomogą Ci przejść przez podstawy, a parę sesji szkoleniowych z ich uczestnictwem to przy okazji olśniewający sposób na wspólne spędzanie wolnego czasu. W ciągu paru krótkich godzin masz możliwość zacząć między innymi:
•    surfować,
•    upubliczniać fotografie,
•    pisać wiadomości do osób, z którymi nie miałeś od dawna kontaktów.

Krok po kroku iluzoryczny świat będzie stawał się dla Ciebie coraz to bardziej zrozumiały oraz będziesz korzystać z jego możliwości z większą pewnością siebie. Nie ma jakichkolwiek powodów, żeby z tego nie skorzystać, a wyraźnie w XXI wieku jest to wskazane.